28 Yıllık Kimya Kültürü

1994 yılından başlayarak kimya sektöründe üretici olarak faaliyet gösteren ülkemizin ticari yaşamına yerli üretimleriyle katkı sağlayan Barkan Kimya
30 yıla yakın edindiği tecrübeler ile yüksek teknolojili cihaz ve nano partiküllü ürünleri ile üretimlerine devam etmektedir.

Kuru Buhar Sistemi

Kuru buhar sistemi kurulduğu alanda yada bacalarda gaza gaz fazı ile müdahale ederek ürün ile ortam havasının birbirine homojen karışmasını sağlarken ortamda yada bacadaki nemliliği arttırmaz.

Sistemin çalışma prensibinde su ile seyreltme olmadan çok düşük miktardaki ürün 10 ml/saat ile 200 ml/saat değerleri arasında direk ürün kullanılarak emisyon değerleri düşürülür.

Düşürülen emisyon değerleri neticesinde ortamda bulunan koku yoğunluğu da yok edilir. Böylelikle sadece kokuyu değil kokuyu ortaya çıkaran emisyonların da giderimi gerçekleştirilir.

Kuru Buhar Sİstemi Avantajları

  • Islak tip koku nötralizasyonuna göre daha etkili sonuç.
  • Islak tip koku nötralizasyonuna göre seyreltme işi ve işçiliği yok.
  • Ürün Tüketim Miktarı ve ürün stoklama miktarı daha düşük.
  • Nozül tıkanma problemi yok.
  • Otomasyonları sayesinde bilgi aktarımı mevcut, personel tarafından kontrol edilmesine gerek yok.
  • Kolay ve hızlı Kurulum.
  • Ürün su ile seyreltilerek kullanılmadığı için korozyon etkisi yok. Bacalarda çürüme oluşturmaz.
kuru buhar cihazı - koku nötralizasyonu

Cihaz Çeşitleri

İşletmeye ve hacme göre değişen büyüklükte ihtiyaca cevap verebilen cihaz modellerimiz mevcuttur. Koku giderim sistemleri içerisinde yatırım maliyeti oldukça düşüktür. İşçilik istemeyen atık su oluşturmayan sıfır atık programına entegre kuru buhar sistemi koku problemi yaşayan her işletme için ideal çözümler sunmaktadır.

Cihazın görevi içerisindeki ürünü buhar fazına geçirerek ortama ya da baca içerisine pulverizasyon yapmasını sağlamaktır. Cihazları birbirinden ayıran en temel özellikler kapasite farkıdır.

Kuru Buhar Cihazı
ÖzellikleriBRK-10BRK-200
Ürün Tüketimi10 ml/saat ile 40 ml/saat arasında10 ml/saat ile 200 ml/saat arasında
Hava Basıncı2-4 bar6-8 bar
Baca Debisi20.000 m3 olan baca debilerine kadar100.000 m3 olan baca debilerine kadar
Koku YoğunluğuKoku ölçüm sonuçlarına göre 15.000-18.000 K.B çıkan bacalar içinKoku Ölçüm yoğunluğunda 80.000 KB değerine kadar
OtomasyonBacaya bağlı olarak otomatik devreye girer otomatik devreden çıkar.
Bacaya bağlı devreye girme çıkma modu,Ürün Basın Kontrolü, Otomatik devreden çıkma ve tekrar devreye özellikleri vardır.